Kategórie
Cestujeme s trojičkami

Víkend na Liptove

Apartmány Hilson

Vždy sa veľmi teším, keď sa rozhodneme zmeniť na chvíľu prostredie. Necestujeme často, keďže s tromi malými deťmi to nie je jednoduché. Vždy berieme so sebou niekoho, kto nám s nimi môže pomôcť. Keďže sú tri, my dvaja, sú v presile. A naháňať celý deň trojičky v cudzom prostredí a uspávať ich väčšinou v provizórnych podmienkach je veľmi vyčerpávajúce. Padne vhod, keď je s nami niekto, kto sa dievčatám chvíľku povenuje namiesto nás. No a zladiť si voľno s pracujúcimi ľuďmi nie je jednoduché. Preto cestujeme málo. Ale jeden z júlových víkendov sa nám podarilo stráviť na Liptove. Zvolili sme si Apartmány Hilson. Mali výborné hodnotenia a podľa fotiek to vyzeralo ako raj pre deti aj dospelých. Objednala som Apartmán L. Pretože som si nevšimla, že ponúkajú aj XL. Chyba dosť podstatná, ale nabudúce budem vedieť. K ubytovaniu som zaškrtla polpenziu a viac mi nebolo treba. Najsvetlejší bod celého víkendu pre matku. Čo vám poviem, na toto som sa tešila najviac. Že budem odbremenená od každodenného varenia pre päťčlennú rodinu.

Počasie nám bohužiaľ vôbec neprialo. Čím bližšie k Demänovej sme boli, tým bola obloha viac zamračená a vonkajšia teplota viac klesala. A ja som v duchu počítala mikiny, čapice a hrubé ponožky. Či náhodou nebude málo. Samozrejme, bolo ich dosť, veď ako správna matka som zbalila do lodného kufra pol domácnosti. Vďaka Bohu (alebo radšej môjmu Jankovi) za multivan. Jeho kufor s prehľadom absorboval všetko, čo sme doňho ukladali. Aj prenosnú postieľku. A aj matrac do nej. Lebo veď keď dobre nespí potomstvo, nevyspí sa ani rodičovstvo, jednoduchá priama úmera. Ja som len v kútiku duše dúfala, že aj zvyšné dve postieľky, o ktoré sme personál požiadali, budú vybavené normálnym matracom. Nie len tým skladacím tenkým a tvrdým cestovným.

spálňa apartmánu L

Tak sme dorazili. Palculienky (bývalé) cestu luxusne prespali. Presne toto býva tajomstvo nášho úspechu a pohodovej cesty – nalodiť sa v čase ich obedného spánku. Privítala nás milá recepčná. Apartmán pekný, čistý, ale malý. Moja chyba, ako som spomínala vyššie. Kým babka so švagrinou skúmali s deťmi exteriérové lákadlá, našou úlohou bolo prispôsobiť naším potrebám interiér. To znamená do izby, ktorá bola označená ako spálňa, narvaťtri postieľky. (Jasné, nesklamali. V každej postieľke bol plnohodnotný matrac s perinkou a vankúšom navlečených do obliečok v milých detských motívoch). Vo vedľajšej izbe sme si zasa my dvaja rozložili gauč – ktorý tento víkend pre nás slúžil ako posteľ. Na gauči sme prežili (prespali) prvý rok od narodenia detí, takže jeden víkend nebol žiaden problém :-). Chceli sme si podmienky čo najviac prispôsobiť tým, aké máme doma. Deti vlastnú izbu, v ktorej od malička spia samé a my taktiež svoju. Podarilo sa. Hilsoňáci podľa mňa sami netušili, že do ich malej spálne sa vojdú tri postielky. Na chlp presne. Ani centimeter nazvyš. Ale úloha splnená. Mohli sme ísť objavovať spolu so zvyškom rodiny. Exteriér majú fakt krásny. Drevené hojdačky, pre deti preliezky, pieskoviská, ležadlá, hojdacie siete. Krby pre rodinné grilovanie. Toto všetko tu nájdete. Len škoda toho počasia. Prvý deň sme sa tam aj s deťmi prebavili, našťastie, nepršalo súvisle, ale na etapy. Večere podávajú v penzióne oproti. Majitelia sa dohodli, že si v čase koronakrízy takto vypomôžu. Je to milé a varili chutne. Ani sme sa nenazdali a bol čas uložiť deti na spánok. Doma sú zvyknuté zaspať v izbičke samé. Tu ale bolo prostredie nové, preto som si ľahla s nimi. Množstvo podnetov ich vyčerpalo, odpadli všetky tri asi do desiatich minút. Začalo pršať. Sedíme pod prístreškom pred apartmánom a s malou dušičkou pozeráme predpoveď počasia na ďalší deň. Do kelu. Hlásia dážď. Nie prehánky, ale dážď. 70 a viac percent po celý deň. Som z toho otrávená. Ale teším sa na raňajky 🙂 . Apartmány Hilson majú naozaj krásny exteriér, máte tam plno možností. Ale iba za priaznivého počasia. Bohužiaľ. Samotný apartmán (L, väčší som pozrieť nebola) je fakt malý pre piatich ľudí. Bolo nutné vymyslieť náhradný plán. Aj keď sme mali zbalené naše fashion outfity do dažďa a gumáky, nemohla som v tom nechať deti behať celý deň. Aj keď…

Zachránila nás Villa Betula. Detský raj v Liptovskej Sielnici. Umožňujú celodenný vstup pre deti v sprievode dospelých. Doobedie sa baby zabavili v ich interiérovom detskom ihrisku. Naozaj ani nevieme, ako rýchlo nám tam čas ušiel. Striedali sme sa pri deťoch a pri stole s kávou a inými drinkami :-). Guličky, trampolíny, šmýkalky, hračky, obrovské molitanové stavebnice – toto všetko tam nájdete. A dokonca aj animačný program. Dievčatá sa tam po prvýkrát zapojili do animačného tanca. Aj keď boli v podtstate ony samé chvíľu atrakciou. Bolo to milé.

Villa Betula

Cez obed načerpali novú energiu štandardne v kočíkoch a po obede boli pripravené na nové dobrodružstvá. Aj počasie sa nad nami zľutovalo a dážď sa zmenil len na jemné popŕchanie. Mohli sme sa premiestniť do exteriéru Vily Betuly. Poviem vám, fakt som bola očarená. Obrovský exteriér, milión atrakcií pre deti každého veku. Plus kone. A animačný program. Ak máte deti kúsok staršie od mojich, tak vám ručím za to, že ani nebudete vedieť, že ich máte. Môžte ležať na lehátku s drinkom v ruke a oddychovať. Deti nebudú mať čas sa nudiť. Nebudú mať čas ani ťukať do telefónu alebo tabletu. A to sme tam boli za nepriaznivého počasia. Určite chcem atmosféru Betuly zažiť v tom priaznivom. Vyskúšať spolu s dievčatami vodné atrakcie, bazén a ostatné veci. Musí to byť super.

Na raňajkách

Je večer. Trojičky sa už okukali, takže toto zaspávanie už nebolo také jednoduché ako predošlú noc. Neviem odkiaľ berú toľkú energiu. Ja som pri nich zaspávala a ony si z postieľok robili zo mňa srandu. Šťuchali ma, šteklili, rehotali sa. Musela som odísť, lebo mali evidentne šou z toho, že som pri nich. Do piatich minút po mojom odchode spali. Proste som bola pre ne rušivý element. Ako dobre. Na druhý deň doobeda nás čakal odchod domov. Ale pred ním raňajky :-). Tie za to stáli, fakt. Mali formu bufetových stolov a našli ste na nich asi všetko. Sladké, slané, teplé, studené, vegánske, mäsové, maslá, nátierky, cereálie, ovocie, zeleninu, čaje. Všetko na čo si len pomyslíte. Všetci sme si prišli na svoje. Aj Palculienky nevedeli, do čoho začať skôr ďobať. Od nášho stola sa podchvíľou ozývali výkriky ako „mňam a ham“. Toto je najlepšia pochvala pre kuchárov – keď deťom chutí, nie?

Odchádzame. Ľúto mi je, že sme kvôli počasiu nevyužili potenciál tohto rezortu. Verím, že za slnečných dní je tu úžasne. Oáza pokoja by to mohla byť. Krásna príroda okolo, v tesnej blízkosti kontaktná zoo, Tricklandia, Bešeňová, Tatralandia. Možnosť túr a prechádzok. Nabudúce to snáď vychytáme lepšie. Zatiaľ dovidenia.

2 odpovede na “Víkend na Liptove”

Mam hrozne rada styl Vaseho pisania. Mali by ste napisat knihu 🙂 dievcata su nadherne. Drzim palce a prajem vela zdravicka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *