Kategórie
Cestujeme s trojičkami

Víkend v Maladinove

Maladinovo je rodinný  rekreačný rezort uložený v srdci Liptova, v Liptovskom Mikuláši – v blízkosti Liptovskej Mary. Ako jediný objekt na Liptovskej Mare disponuje súkromnou plážou určenou výhradne pre hostí Maladinova.

Prečo práve Maladinovo?

No preto, lebo rodinný rezort. A my sme rodina. Veľká rodina. A sem sme prišli ešte rozšírení o dvoch členov – babku a dedka. Iste viete, že s babkou a dedkom je rodinná dovolenka s tromi deťmi viac dovolenková. Pre rodičov tých malých detí, samozrejme. Maladinovo má k dispozícii mezonetové apartmány aj pre početné oddychuchtivé rodiny o troch generáciách, ako sme my. Dokonca – a s tým som naozaj nepočítala – sa nám podarilo zmestiť  tri cestovné postieľky do jednej izby. Tým pádom dostala každá generácia svoje súkromie. Najmladšie osadenstvo dostalo izbu na poschodí, my (ich rodičia) oproti nim, nech máme všetko pod dohľadom a babka s dedkom mali aspoň v noci úplný kľud – o poschodie nižšie.

V apartmáne nájdete všetko, čo potrebujete. Kuchynka je plne vybavená – umývačkou, chladničkou, mikrovlnkou, pohármi na šampanské (yes! Naposledy sme ho pili z dvojdecovej šálky. Bod pre vás, Maladinovo ;-)). Do apartmánu 231 si však pribaľte vývrtku. Síce tam bola, ale….naše víno málo príliš tvrdý korok, alebo čo. Ospravedlňujeme sa. Inak tam je všetko, čestné slovo…. Viete ale, čo nájdete na poschodí, priamo v kúpeľni?? Vírivku! Môj highlight celého výletu. Vďaka nej som sa ľahšie zmierila aj s upršaným počasím. Keby totiž nepršalo, asi by sme nemali toľko času na  jej využitie. Okrem vírivky aj saunu. Tú sme, priznám sa, nevyužili. Nestihli sme. Je to jeden z dôvodov, prečo by sme sa na jeseň chceli vrátiť. Tým druhým je vývrtka. Nerada zostávam niečo dlžná, rozumiete…

Ak ste ubytovaní v izbe bez týchto relaxačných vymožeností, nezúfajte. Bežte na recepciu a zerezervujte si miesto v rezortnom wellness centre. Pokojne si k tomu prihoďte aj masáž. Alebo pivné kúpele. Áno, pivné. Pozitívne účinky piva môžete pocítiť nielen zvnútra, ale aj zvonka ;-). Ak idete do Maladinova ako dvojica bažiaca po romantike, odporúčam zarezervovať si vírivku nad reštauráciou s výhľadom na Maru a hviezdy. Je to zážitok.

Pivné kúpele
oddychová zóna

A co deti?? Mají si kde hrát?!

Isteže! Maladinovo je vytvorené so zreteľom pre deti. V bezprostrednej blízkosti reštaurácie nájdete parádne drevené ihrisko aj s kolotočom na ľudský pohon – retro, ale efektné, a pri vstupe do rezortu vám určite padne do oka veľká Fun zóna. Zabavia sa v nej malí aj veľkí. Okrem nafukovacích šmýkačiek, trampolíny, ihriska, elektrických autíčok, tam nájdete aj milý a študovaný animačný tím, ktorý sa o vaše deti plnohodnotne postará. Výborne to vymysleli. Deti odovzdáte a vy môžte oddychovať. Len sa po ne nezabudnite vrátiť do 21. 00. Straty a nálezy som si tam totiž nevšimla. Okrem týchto aktivít býva pre deti pripravené aj večerné kino, alebo ďalšie bonusové aktivity – my sme mali šaša. Moje deti ho nazvalo Jašo, lebo jeho meno (zabudla som aké) sme si nezapamätali.

Prekrytú Fun zónu naozaj oceňujem – zachránila nás v čase, keď pršalo (čo bolo počas nášho víkendu dosť často, na počko máme totiž vždy šťastie…) Animátori mali pre deti pripravené tvorivé dielničky a rôzne ďalšie aktivity.

Stravovacie možnosti

Celý pobyt sme sa prestravovali v reštaurácii Bernard. Prvý večer sme mali šťastie, pretože pripravili pre hostí opekačku. Klasickú, na ohni, so všetkým, čo k tomu patrí. Moje deti im za túto akciu dávajú 11 bodov z 10tich. Raňajky majú formu bufetu a nájdete tam naozaj všetko, na čo si spomeniete. Mnoho druhov pečiva na rôzne spôsoby, ovocie a zeleninu (moje deti dávajú ďalší bod), cereálie, nátierky, vajíčka….a mohla by som menovať do aleluja. Raj pre matku, ktorá konečne nemusí chystať raňajky pre celú rodina a len si ide s tanierikom na hotové. A potom aj na kávu. Alebo džús. Alebo čaj….Najete a napijete sa do sýta, verte mi.

Obedy a večere si vyberáte z karty. Oceňujem detské menu, v ktorom nájdete na výber plnohodnotné jedlá  a nielen hranolky s rezňom, ako to býva štandardom inde. Na ich burger myslím takmer denne. Pretože som si ho nedala. A hrozne ma to štve. Je to tretí dôvod, prečo sa do Maladinova vrátime. Deň pred nami bol totiž v Maladinove Aleš Mlátilík zo Zľavomatu a burger od neho dostal 5 bodov z 5. A ja som si radšej dala halušky! Slovenka jedna tvrdohlavá! No nič….každý dôvod na návrat sa počíta. Upozorním vás ale, že daňou za poctivé jedlo je trošku dlhší čas jeho prípravy. Oplatí sa však počkať, naozaj.

A čo okolie?

Liptovskú Maru som spomínala už v úvode. Vedie k nej náročnejší terén, ale ak výjde počasie, v pohode sa okúpete, alebo prejdete po jej brehu.

Asi 300m od Maladinova, po rovnej ceste, je Tatralandia. V pohode sme tam prešli aj s deťmi pešo. Hneď vedľa Tatralandie sídli Tatrapolis – detské zábavné centrum prepojené s kontaktnou ZOO, v ktorom viete stráviť pokojne aj celý deň.

Viac sme toho, bohužiaľ, nestihli. Ak sa nám podarí náš pobyt na jeseň zopakovať, rada vám doplním ďalšie tipy.

Verím, že som vás inšpirovala a že si pobyt v Maladinove užijete minimálne tak, ako sme si ho užili my.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *